Podcasty. Jejich obliba neustále roste a není se čemu divit. Poslouchání nevyžaduje na rozdíl od čtení či sledování videí tolik pozornosti. Lze tak dělat několik věcí naráz a zároveň poslouchat zajímavý obsah na pozadí, třeba si podcastem zpříjemnit cestu hromadnou dopravou či domácí práce. Spektrum témat, kterým se v podcastových seriálech tvůrci věnují, je hodně různorodé.  Za ty s přínosným obsahem z oblasti financí, investování či osobního rozvoje bychom pro začátek zmínili hned několik, ať už v češtině, nebo angličtině.

🎙️Teorie peněz

Teorie peněz je podcastové dílo Slováka Matúše Kuchálika, který si do jednotlivých dílů zve úspěšné jedince a experty z různorodých branží. Při rozhovorech se přitom s hosty nebojí mluvit o všem naprosto otevřeně. Cílem projektu je rozšířit Čechům a Slovákům obzory ve finančním světě, pomoct jim přemýšlet o tom, jak přistupovat k penězům, a inspirovat je ke změnám či novým začátkům.

🎙️Proti Proudu

Dalším kvalitním podcastem je „seriál“ z dílny Dana Tržila řadící se mezi „klasiky“ v oblasti seberozvoje a osobních financí. Jeho první epizoda vyšla před více než čtyřmi lety a na kontě má miliony poslechů. Hosty rozhovorů jsou inspirativní osobnosti nejen ze světa businessu, kteří se v cestě za svými cíli nebojí jít proti proudu a zaběhlým stereotypům. Mimo to Matúš pravidelně přidává krátká audia, ve kterým pomáhá s osvětou v oblasti finanční zodpovědnosti.

🎙️Investiční podcast Vojta Žižka

Zmínku si zaslouží také poměrně nový podcastový kanál Vojty Žižky s obsáhlými rozhovory a diskuzemi z oblastí financí, investic, nemovitostí, kryptoměn a fintech scény obecně. Současně Vojta vede také YouTube kanál, kam jednotlivé epizody taktéž publikuje – u nich je potom podrobně rozepsán časový harmonogram, který posluchačům usnadní se v podtématech diskuze zorientovat. Na kanál přidává také krátká videa, kde vysvětluje různé pojmy z finančního světa.

🎙️Invest Like the Best 

Pokud ovládáte angličtinu, The Invest like the Best podcast za zkoušku rozhodně stojí. Jedná se o jakýsi výukový program vedený instruktory – úspěšnými investory. Mezi hosty se objevují zvučná jména jako Eric Balchunas, analytik společnosti Bloomberg, zaměřující se primárně na ETF (z ang. exchange traded funds – burzovně obchodovatelné fondy). Pomocí videí se Patrick O’­Shaughnessy snaží posluchačům poradit, jak poznat nejlepší investiční příležitosti a maximalizovat návratnost vkladů.

🎙️Listen Money Matters

Druhý zmíněný podcast v angličtině lze doporučit převážně těm, koho baví odlehčený a otevřený přístup k financím. Diskuse věnované různým finančním tématům jsou zábavné, lehce přidrzlé a přínosné pro všechny, ať už jste finanční machři, nebo teprve začínáte.

Podkladů, ze kterých lze čerpat, je v dnešní moderní době nespočet. Najděte si proto ta média, jejichž styl vám bude vyhovovat a budou vám v nějakém směru přínosem. Nezapomeňte však přitom na jednu důležitou věc – vytrvat! ✊